تاریخ : سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024
تبلیغات شما در این بخش قرار خواهد گرفت.
3

رئیسی در مراسم ۱۳ آبان: دمیدن در آشوب و بلوا، حرکت در مسیر دشمن است

  • کد خبر : 6068
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
رئیسی در مراسم ۱۳ آبان: دمیدن در آشوب و بلوا، حرکت در مسیر دشمن است

 به  گزارش پایگاه خبری سلام بازار، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی در خیابان آیت الله طالقانی گفت: روز روز مبارزه با استکبار جهانی است. وی ادامه داد: در فرهنگ دینی ما تاکید شده به خودسازی و اینکه انسان خدا را بر خود حاکم کند و […]

 به  گزارش پایگاه خبری سلام بازار، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی در خیابان آیت الله طالقانی گفت: روز روز مبارزه با استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: در فرهنگ دینی ما تاکید شده به خودسازی و اینکه انسان خدا را بر خود حاکم کند و خدا خواه شود بجای خودخواه.

یک انسان که دچار کبر و غرور شده چه در خانه و محله و شهر کشور و ملت و منطقه دچار روحیه تفرعن است. فرعون هم به شخص و روحیه تفرعنیت میگویند که انسان از یک سیئه اخلاقی برخوردار شود و فقط منافع خود را ببینید ولو اینکه منافع انسان‌های زیادی در خطر قرار بگیرد و انسان‌های زیادی از بین برود، ولی او سلطه خود را اصل قرار میدهد.

نمود مبارزه با استبداد خارجی در ۱۳ آبان ۵۸ بود

رئیسی بیان کرد: استکبار نمودش نظام سلطه در آمریکا است. آمریکا به تعبیر امام خمینی(ره) شیطان بزرگ است. برای اینکه به منافع خود برسد حاضر است مردم در دنیا از بین بروند.

رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: ملت ایران با انقلاب شکوهمند مبارزه با استبداد و استعمار را در دستورکار خود قرار دارد. ۲۲ بهمن ۵۷ که حکومت مستکبرین پایان داد.

وی گفت: اگر حرکت بزرگ دانشحویان خط امام نبود جریان مبارزه با استکبار ناقص بود. مبارزه با استبداد داخلی در ۲۲ بهمن ۵۷ و مبارزه با استبداد خارجی نمودش در ۱۳ آبان ۵۸ بود.

ایران گاو شیرده نمی‌شود

رئیس جمهور کشورمان بیان کرد: ۶۲ کودتای آمریکا در کشور‌های مختلف را ببینید. به کار بردن سلاح هسته‌ای آمریکا در ناکازاکی و هیروشیما ببینید.  نقش آمریکا در حمایت از جریان‌های تجزیه‌طلب و تروریست در کشور‌های جهان ببینید. این همان روحیه استکباری است که نمی‌خواهد خواسته مردم محقق شود و به دنبال تحقق خواسته‌های خود است.

رئیسی تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا شاید از روی حواس پرتی که دارد گفته می‌خواهیم ایران را آزاد کنیم. باید به او بگوییم ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید و ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد.

وی تاکید کرد: بارها ملت ایران از روی بصیرت این مسائل را گفته است. امروز دهه هشتادی و دهه نودی‌ها هم این را می‌گویند. نگاه نکنید به برخی افراد معدود گول خورده خائن. ملت ایران سخنش همین است و بارها اعلام کرده و تاکید کرده است، ایران با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها امروز مسیر پیشرفت را دارد طی می کند.

رئیسی اضافه کرد: امروز کشوری که سیم خاردار به آن نمی دادید، تولید کننده در صنایع پیچیده هسته‌ای و نظامی است. شما گمان نمی‌بردید در ساخت دارو ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور را خودمان تولید کنیم. در محضر رهبری گفتم اولین سخن دبیر کل سازمان ملل با بنده در نیویورک این بود که از شما و ملت ایران عذر می خواهم که نتوانستم برای برداشتن تحریم ها در همه گیری کرونا کاری کنم. من به ایشان گفتم که الان ۶ واکسن در ایران تولید می شود و ما از وارد کننده به تولید کننده تبدیل شده‌ایم.

رئیس جمهور کشورمان گفت: در صنعت فضایی و صنایع دیگر در حوزه سایبر، جوانان ایرانی حرف برتر دارند در منطقه و جهان. مگر با تهدید و تحریم شما ما متوقف می شویم و قطار پیشرفت کشور کند می شود؛ بله شما دنبال کند کردن شتاب آن هستید اما زهی خیال باطل. زنان و مردان ما اجازه نمی دهند امیال پلید شما در این کشور پیاده شود.

سردار سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم است

وی ادامه داد: امروز آمریکا می بیند کشور در حال پیشرفت است. ما تولید و صادرات داریم. می خواستند صادرات نفت را متوقف کنند اما در همه نقشه‌هایشان شکست خوردند. امروز ایران در منطقه نفوذ دارد و هیچ معادله ای بدون نظر موافق ایران در منطقه رقم نمی خورد. آمریکا هم این نقش ایران را خوب می داند. آنها داعش را ایجاد کردند و به جان مردم بی دفاع انداختند اما ایران اسلامی برای حفظ منطقه از دست نشاندگان آمریکا در منطقه حرکت کرد و حاج قاسم شد نماد مبارزه با تروریسم در عالم و منطقه امن شد، اما باز دنبال فتنه گری هستند و فکر کردند حرکت کشور کند می‌شود اما این گونه نیست.

رئیس‌ جمهور کشورمان تاکید کرد: مردم عزیز و دانش آموزان و دانشجویان، امروز دشمن وحدت ملی ما را هدف قرار داده است. اقوام مخلتف کردها، ترک‌ها، لرها، فارس، عرب و عجم همه بدانند امروز انسجام ملی ما را آمریکا و دشمنان ایران هدف قرار دادند، علم و فناروری را هدف قرار داده است، کسب علم و دانش در دانشگاه ها را هدف قرار داده است و آمریکا و دشمنان انقلاب پیشرفت و امید را هدف قرار داده اند و آمریکا به دنبال ناامید کردن مردم است و آنها دنبال هدف قرار دادن امنیت و آرامش و اقتداری هستند که ۴۳ سال است ایجاد شده است. امروز آرامش در اقتصاد و بازار هدف دشمن است و جان انسان‌ها به ویژه جان انسان هایی که حاضرند برای انقلاب و نظام فدارکاری کنند را هدف قرار داده است.

دمیدن در آشوب و بلوا، حرکت در مسیر دشمن است

رئیسی بیان کرد: رهبری گفتند مراقب باشید دشمن می خواهد داشته‌های بسیار ما و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس را هدف قرار دهد. ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی کنیم و این را برنتافتند بنابراین باید هوشیار و با بصیرت باشیم.

وی گفت: امروز هر کس در هر کجای این کشور نسبت به اغتشاش و آشوب و بلوا و ناآرامی بدمد، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد ولو کوچکترین گام هم باشد، در جهت راهبرد آمریکا و دشمن حرکت کرده است و هر کس در جهت آرامش و امنیت و تولید و پیشرفت و رونق تحصیل و علم آفزایی گام بردارد و هرکس در جهت شتاب هر چه بیشتر این قطار حرکت کند در جهت راهبرد انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: همه باید بدانند که انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی داشته است به برکت ناله‌های نیمه شب همسران و فرزندان و مادران و پدران شهدا،‌ خون دل‌ خوردن‌های انقلابیون و کسانی که نامی از آنها برده نمی شود اما نفس و کار آنها در حفظ انقلاب تاثیر بسیار داشته است. امروز مقتدریم به اقتداری که خون شهدا و رهنمودهای امام و رهبری انقلاب ایجاد کردند.

رئیسی اظهار کرد: قدرت ما فقط به موشک و قدرت نظامی مان نیست، قدرت ما به حضور میلیونی مردم در ۱۳ آبان در سراسر کشور اسلامی است. آمریکا تصور کرده می‌تواند نسخه ای که برای برخی کشورها مثل لیبی و سوریه پیچید را اینجا هم اجرا کنند، زهی خیال باطل. چند بار تجربه می‌کنید ایران را، چرا درس نمی گیرید از این همه تجربه؟ ملت بزرگ ایران در مقابل شما سر فرود نخواهد آورد. به آنچه فکر می کنید به اسم آزادی به سر مردم افغانستان و سوریه و عراق چه آوردید، اینها پیش روی ماست. ما دیدیم که شما به اسم آزادی و مبارزه با تروریسم چگونه ملت‌ها را به اسارت درآوردید اما ملت ایران به رهبری امام و مقام معظم رهبری و اتکا به خون شهدای حرم و امنیت آزاد شده است و هرگز به اسارت در نخواهد آمد.

لینک کوتاه : https://www.salaambaazaar.ir/?p=6068
  • ارسال توسط :
  • 39 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای رئیسی در مراسم ۱۳ آبان: دمیدن در آشوب و بلوا، حرکت در مسیر دشمن است بسته هستند
محل قرار گیری تبلیغات شما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها